Srpen 2012

Jindřiška Kikinčuková

31. srpna 2012 v 23:08 Herečky
 • Jindřiška Kikinčuková je, jak už většina již podle jména zjistila, manželka českého herce Pavla Kikinčuka a mimo jiné také principálka plzeňského divadla Pluto. Zatím hrála pouze v Troškových filmech Nejkrásnější hádanka a Doktor od jezera hrochů. Já osobně jsem si ji ani v jednom z těchto filmů ale nevšiml. Zato příští rok ji uvidím určitě - zahraje si totiž hlavní drbnu Boženu Němcovou a jak jinak než v Troškových Babovřeskách. Usmívající se

 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni na natáčení Troškových Babovřesek.

Jarmila Bursová

31. srpna 2012 v 10:20 Herečky
 • Jarmila Bursová (* 1929 v Pardubicích) vlastně vůbec není herečka. "Před osmi roky se konala soutěž, ve které bylo úkolem během minuty co nejlépe napodobit nějakou známou osobnost. Vybrala jsem si Valerii Kaplanovou v její roli babičky v trilogii Slunce, seno... Vysílalo se to i v televizi. Poté, když do Pardubic přijel na autogramiádu režisér Zdeněk Troška, tak jsem si k němu šla pro podpis. A přinesla jsem mu perník se svou fotkou právě z tohoto videa," svěřila se Jarmila Bursová. Kdybych Vás někdy potřeboval, tak si vás najdu," prohlásil prý tehdy Zdeněk Troška. A svůj slib skutečně dodržel, takže si aktivitou hýřící důchodkyně zkusí, jaké to je být hvězdou filmového plátna. V Babovřeskách hraje jednu z místních drben.

 • Získáno: 7. června 2012 v Dřítni na natáčení Babovřesek.

Jana Altmannová

30. srpna 2012 v 12:49 Herečky
 • Jana Altmannová (* 17. října 1944 v Praze) je česká herečka. Nejprve vystudovala scénografii a poté absolvovala na DAMU loutkářskou katedru. Na přelomu 60. a 70. let působila v angažmá loutkového divadla Hohensteiner Puppenspieler. V Německu se věnovala rovněž pedagogické činnosti. Po svém návratu do tehdejšího Československa se stala členkou Divadla Spejbla a Hurvínka, později pak Ústředního loutkového divadla. Ve filmu dostala poprvé příležitost v první polovině 80. let. Objevuje se především v drobnějších rolích, zejména v pohádkách a seriálech. Věnuje se také dabingu a pedagogické činnosti na DAMU, kde vyučuje na loutkářské katedře. Manželem Jany Altmannové je malíř Jiří Altmann. Příští rok ji uvidíme jako jednu z drben v Troškových Babovřeskách.

 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni na natáčení komedie Zdeňka Trošky Babovřesky.


Tomáš Kraus

29. srpna 2012 v 10:17 Moderátoři/Komentátoři
 • Tomáš Kraus (* 12. července 1976 v Plzni) je český moderátor. Na české scéně působí už 15 let. Začínal jako dj se svou "Rebel show". Také moderoval v rádiích Kiss Proton a Frekvence 1. V poslední době si ho ale každý spíše pamatuje jako Hvězdného reportéra na Nově Cinemě.


 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni, kde točil díl Hvězdného reportéra, který se týkal Troškových Babovřesek.

Jan Kuželka

28. srpna 2012 v 10:12 Herci
 • Jan Kuželka (* 1947 v Praze) je nejobsazovanější český herec menších rolí, který se na televizních obrazovkách a filmových plátnech objevuje už 40 let. Mnoho lidí ho podle jména nezná, ale když vidí jeho tvář, vybaví si ho snad každý. Zahrál si např. ve Svatbě na bitevním poli, v Nejkrásnější hádance (řezník s býčkem), v Ať žijí rytíři!, v Doktorovi od jezera hrochů, v Dešťové víle a v Čertově nevěstě (Poustevník). Příští rok bude v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky hrát hostinského.

 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni na natáčení Troškových Babovřesek.

Veronika Žilková

22. srpna 2012 v 15:25 Herečky
 • Veronika Žilková (* 16. října 1961 v Praze) je česká herečka, dcera českého hudebníka a hudebního pedagoga profesora Václava Žilky a manželka herce Martina Stropnického, s nimž má dceru Kordulku. Již od dětství byla členkou souboru Chorea Bohemica, po absolutoriu DAMU působila v různých českých divadlech. Českým televizním divákům je známa ze svého účinkování v televizních seriálech (My všichni školou povinní, Druhý dech, Vyprávěj, Cukrárna) nebo ze satiricko-humoristického pořadu TV Nova Tele Tele. Příští rok se objeví na televizních obrazovkách jako starostova manželka v Troškových Babovřeskách po boku Pavla Kikinčuka.

 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni na natáčení Troškových Babovřesek.

Pavel Kikinčuk

9. srpna 2012 v 11:35 Herci
 • Pavel Kikinčuk (* 27. října 1959 v Hradci Králové) je český divadelní a filmový herec. Příjmení má po svém dědovi, který pocházel ze zakarpatské Ukrajiny. Je ženatý s Jindřiškou Crhovou, se kterou má dceru Kamilu. Po studiích na gymnáziu studoval JAMU v Brně, obor činoherní herectví. Po studiích na JAMU byl v angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, kde působil 15 sezón. Poté přijal nabídku do angažmá v Činoherním klubu v Praze, kde působí dodnes již 10 sezón. Kromě Činoherního klubu hraje v Divadle Pluto v Plzni, jehož principálkou je jeho žena Jindřiška. Dále hostuje v Divadle pod Palmovkou a vystupuje v Divadle Palace. Z jeho filmografie zmíním Šimona Pláničku v Slunce, seno, jahody, Troškovu pohádku Nejkrásnější hádanku, kde si zahrál vrchního rádce, který okrádal království, a Ludvíka Hovorku v Okresním přeboru. Příští rok se objeví na televizních obrazovkách jako starosta Babovřesek po boku Veroniky Žilkové.

 • Získáno: osobně 7. června 2012 v Dřítni na natáčení Troškových Babovřesek.