Duben 2013

Jakub Železný

24. dubna 2013 v 19:43 Moderátoři/Komentátoři
 • Jakub Železný (* 1. července 1973) je český novinář, rozhlasový a televizní moderátor a syn politika a mediálního podnikatele Vladimíra Železného. Absolvoval pražskou jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Po ukončení Gymnázia Na Zatlance studoval vysokou školu, studium ale přerušil a vrátil se k němu po letech. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde absolvoval magisterský obor mediální studia a studium završil v roce 2011 doktorátem (PhDr.). V současné době opět studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci. Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy vyučuje předmět Televizní zpravodajství veřejné služby. Od roku 1993 pracuje v Českém rozhlasu. Začínal na rozhlasové stanici Český rozhlas 3 Vltava, odkud v roce 1994 přešel na stanici Český rozhlas 1 Radiožurnál, kde pracuje jako moderátor zpravodajství. S českými televizemi spolupracuje od roku 1997. Spolupracoval také s TV Nova na sportovním vysílání. Koncem 90. let také pracoval v TV Prima s vlastním publicistickým pořadem K věci! Od roku 1999 vystupuje i v ČT, pro kterou od roku 2002 připravoval diskusní pořad Špona. V České televizi také uváděl pořad Dobré ráno s Českou televizí. Dlouhou dobu uváděl publicistický pořad Události, komentáře, který byl ale již nahrazen pořadem Události, který je v současnosti hlavní zpravodajskou relací ČT a který společně s J. Voldánovou, M. Augustovou a A. Savarovou moderuje i Jakub Železný.

 • Získáno: přes email jakub.zelezny@ceskatelevize.cz (27. 1. - 14. 2. 2013)

Chantal Poullain

13. dubna 2013 v 20:15 Herečky
 • Chantal Poullain-Polívková (* 17. srpna 1956 v Marseille ve Francii) je česko-francouzská filmová a divadelní herečka. Vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii a hrála v několika francouzských a švýcarských televizních filmech. Byla vdaná za Bolka Polívku, s kterým má syna Vladimíra Polívku (* 1989) a již 15 let s ním jezdí s pořadem Šašek a královna. Nyní žije v Praze. Je zakladatelkou a prezidentkou nadace Archa Chantal. V pražském Divadle Ungelt účinkuje v dramatu Edwarda Albeeho Hra o manželství a dále hostuje v Klicperově divadle v Hradci Králové v představení Romeo a Julie, Antilopa a Mistr a Markétka. Diváci seriálu Gympl s (r)učením omezeným ji teď budou vídat na obrazovce jako Marion Dubois, novou učitelku francouzštiny.

 • Získáno: osobně 14. února 2013 na autogramiádě v OC IGY, která se konala v rámci křestu její nové knihy Chantal: život na laně (Knihy Dobrovský).


Otakar a Luka Brouskovi

12. dubna 2013 v 22:20 Herci
 • Otakar Brousek starší (* 28. září 1924 v Krhanicích - † 14. března 2014 v Praze) byl český herec a dabér. V mládí hodně sportoval, hrál na housle a zajímal se o literaturu a divadlo. Začínal jako naprostý ochotník bez jakéhokoliv formálního divadelního vzdělání, amatérsky hrál i režíroval. Ihned po 2. světové válce v roce 1945 začínal jako herec v divadle na Kladně, odkud pak v roce 1946 přešel do Studia Národního divadla v Praze. Po absolvování vojenské základní služby v Armádním uměleckém souboru a působení v Armádním rozhlasu krátce hrál ve smíchovském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, odkud odešel na šest let do Divadla E. F. Buriana. Poté působil v letech 1959 až 1990 ve Vinohradském divadle, kde i nadále do roku 2013 hrál jako stálý host. Daboval například postavu Albuse Brumbála ve filmu Harry Potter a tradičně k nám promlouval i jako voiceover v taneční soutěži StarDance. Zahrál si např. ve filmech a seriálech F. L. Věk, Byli jednou dva písaři..., Byl jednou jeden dům, Tajemství hradu v Karpatech, Zlá krev, Rodáci nebo Jak napálit advokáta. V roce 1996 získal Brousek Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. O několik let později si od Herecké asociace vysloužil cenu Thálie za celoživotní dílo. Ve věku osmdesáti devíti let podlehl dlouhé nemoci. Zemřel v jedné z pražských nemocnic. Čest jeho památce!

 • Jeho žena Luka Rubaničová-Brousková je bývalá tanečnice Národního divadla a herečka. Obě jeho děti z prvního manželství (manželka předčasně zemřela) - syn Otakar Brousek mladší a dcera Jaroslava Brousková jsou herci. Také jejich partneři - Ladislav Potměšil, manžel Jaroslavy Brouskové, a Zuzana Mixová, první manželka Otakara Brouska mladšího, jsou herci.

 • Odesláno: 3 fotografie, 2 kartičky, dopis, ofrankovaná obálka (31. 1. 2013)

 • Přijato: vše podepsané (8. 2. 2013)Podepsané kartičky

Adresa:
Otakar Brousek
Divadlo na Vinohradech
náměstí Míru 7
Praha 2, 120 00

Babovřesky - předpremiéra 31. 1. 2013

8. dubna 2013 v 19:15 Akce
 • Babovřesky alias z dopisu venkovské drbny je nová letní komedie režiséra Zdeňka Trošky, která měla premiéru 14. února 2013. Jedná se o příběh plný nedorozumění a náhod. Podtitulek "z dopisu venkovské drbny" napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou (Janou Synkovou), "univerzální" drbnou, která pracuje na Obecním úřadě u starosty Stehlíka (Pavla Kikinčuka) a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče a všude byla dvakrát... a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář (Lukáš Langmajer). Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná. Dále ve filmu excelují Veronika Žilková (starostová), Lucie Vondráčková-Plekancová (Ivana, sestra faráře), Jan Dolanský (Adam), Miroslav Noga a Jitka Sedláčková (rodiče Adama), Lubomír Kostelka a Jiří Pecha (dědci Fanda a Venda), Radek Zima (starostův švagr Robert), Jindřiška Kikinčuková (drbna Božena Němcová), Jana Altmannová (drbna Anda), Jan Kuželka (hostinský) a Lucie Bílá (cikánka).


 • Získáno: osobně 31. ledna 2013 na autogramiádě v OC Čtyři Dvory, která se konala v rámci předpremiéry filmu Babovřesky v multikině Cinestar, které jsem se také samozřejmě zúčastnil. Usmívající se

Na podpiskartě jsou podepsáni: Zdeněk Troška, Lukáš Langmajer, Jan Kuželka, Jakub Kovář, Veronika Novotná, Barbora Šimková, Pavla Bečková, Růžena Havlová, Jaroslava Ulrichová, Anastázie Perlíková


MALÁ OCHUTNÁVKA:


Aneta Savarová

7. dubna 2013 v 16:00 Moderátoři/Komentátoři
 • Aneta Savarová, rodným jménem Aneta Hajrullahiová (* 19. února 1986 v Uherském Hradišti), je česká moderátorka a redaktorka České televize. V letech 2001-2005 navštěvovala Gymnázium J. A. Komenského v Uherském Brodě, poté studovala v letech 2005-2010 na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze obor žunalistika (Bc.) a mediální a komunikační studia (Mgr.). Od července 2007 pracovala jako moderátorka zpravodajské relace České televize na zpravodajském kanále ČT24 a od ledna 2010 do ledna 2011 působila jako moderátorka zpravodajské televize Z1. V květnu 2011 se vrátila zpět do České televize. Nejprve působila v Televizním studiu Brno, poté od prosince 2011 jako moderátorka na ČT24 a od dubna 2012 je moderátorkou Událostí, hlavní zpravodajské relace ČT. V době, kdy Savarová působila podruhé jako moderátorka zpravodajské relace na ČT24, podala na svého kolegu z redakce Jana Hrubeše trestní oznámení za obtěžování a stalking. Média přinesla informace o tom, že Hrubeš Savarovou údajně znásilnil, ta to ale popřela.V květnu 2012 dostala od ČT pokutu za nevhodné oblečení na veřejnosti.

 • Získáno: přes email aneta.savarova@ceskatelevize.cz (26. 1. - 30. 1. 2013)

Jolana Voldánová

5. dubna 2013 v 21:46 Moderátoři/Komentátoři
 • Jolana Voldánová (* 12. ledna 1969 v Pardubicích) je moderátorka zpravodajství České televize. Vystudovala pardubické gymnázium. Chtěla se věnovat herectví, ale neuspěla u zkoušek na DAMU. V letech 1989-1992 pracovala v Československém rozhlase a od února 1993 pracuje v České televizi. Od května 2012 na Českém rozhlasu Pardubice uvádí vlastní talk show Rande s Jolanou, kam si zve zajímavé osobnosti Pardubického kraje. Je vdaná za podnikatele Petra Císařovského a má tři děti. V letech 1998, 2005, 2006 a 2010 se umístila na prvním místě v anketě TýTý v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. V roce 2007 se s tanečníkem Janem Tománkem zúčastnila taneční soutěže StarDance.

 • Získáno: přes email jolana.voldanova@ceskatelevize.cz (22. 1. - 25. 1. 2013)

Marcela Augustová

3. dubna 2013 v 16:50 Moderátoři/Komentátoři
 • Marcela Augustová (* 19. srpna 1965 v Liberci) je česká moderátorka. V Československé televizi začínala v 80. letech jako moderátorka propagandistického pořadu Pionýrská vlaštovka, po roce 1989 pak po několik let uváděla mj. zábavnou televizní sportovní soutěž Hry bez hranic (spolu se sportovním komentátorem Petrem Vichnarem) a byla regionální zpravodajkou České televize pro oblast severovýchodních Čech. V České televizi nyní působí jako moderátorka hlavní zpravodajské relace Události. V posledních letech pravidelně moderuje aktuální výsledky voleb ve virtuálním studiu České televize a spolu s hercem Tomášem Hanákem také již několik let moderuje televizní charitativní sbírku Pomozte dětem, jejíž výnos je následně rozdělován neziskovým organizacím soustřeďujícím činnost na život dětí. Se svou rodinou žije v Ruprechticích pod Ještědem a má dvě děti.

 • Získáno: psal jsem žádost na email marcela.augustova@czech-tv.cz (21. 1. - 23. 1. 2013)