Červen 2013

Saša Rašilov nejmladší

30. června 2013 v 15:00 Herci
 • Saša Rašilov nejmladší (* 26. července 1972 v Praze) je český herec, který pochází z umělecké rodiny. Jeho mladší bratr Václav Rašilov je herec a děda Saša Rašilov starší (vlastním jménem Václav Rash) byl významný český herec. Jeho otec Saša Rašilov byl známý český kameraman. Ženatý je s herečkou Vandou Hybnerovou, s níž má dvě dcery - Antonii a Josefinu. Jeho tchánem je tedy mim Boris Hybner. Studoval na pražské konzervatoři, hudebně-dramatickém oddělení. Po absolvování konzervatoře přešel na herectví na pražskou DAMU. Už v prvním ročníku studia na DAMU začal ve Studiu GAG Borise Hybnera. Během studií herectví prošel mnoha divadly. Hrál v Divadlech Na zábradlí, v Řeznické, E. F. Buriana a Komedie, kde hraje dodnes. Stal se také stálým členem souboru Národního divadla. Kromě vystupování v divadle má na kontě už přes dvacet televizních rolí. Začínal jako dvacetiletý v Hřebejkově filmu Šakalí léta, kde hrál Peterku. O tři roky později následovala pohádka Kouzelný měšec, kde si zahrál "prince kominíka". Jeho výraznější role však přišly až na počátku 21. století. Objevil se v pokračování Nemocnice na kraji města po dvaceti letech jako syn J. Abrháma, ve filmech Milenci a vrazi, Duše jako kaviár a Román pro ženy. Kromě filmů hrál i v obou sériiích Rodinných pout a stejně tak se objevil i v jejich pokračování nazvaném Velmi křehké vztahy. Mihl se i v sérii bakalářských příběhů To nevymyslíš. Udělal si dobré jméno i v oblasti dabingu. Začínal dabovat postavičku Mickey Mouse a dnes jako jediný může v ČR kresleného myšáka dabovat. Kromě Disneyho postavičky lze jeho hlas slyšet v prvních třech dílech Star Wars (postava Obi-Wan Kenobiho), ve filmu Karlík a továrna na čokoládu namluvil postavu Willy Wonky nebo v animované pohádce Roboti hlavní postavu Rodneyho. Za dabing dokonce získal i ocenění, v roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající. Dnes je jedním z nejvíce obsazovaných daberů u nás. V současnosti hraje pediatra na vozíčku Šimona Žáčka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 • Získáno: výměnou s Aďoskem (30. 4. 2013)

Adamovská a Štěpánek si řekli ano!

28. června 2013 v 20:50 Zprávy
 • Herecký pár Zlata Adamovská a Petr Štěpánek se dnes vzali! Oba byli již delší dobu bez partnerů. Adamovská se v roce 2010 rozvedla s publicistou a politikem Radkem Johnem a Petr Štěpánek byl od února 2012 po smrti manželky, filmové režisérky Vlasty Janečkové, taktéž sám. Přeji hodně štěstí v životě! Smějící se

Michaela Kuklová

28. června 2013 v 8:00 Herečky
 • Michaela Kuklová (* 8. dubna 1968 v Praze) je česká herečka a bývalá manželka Jiřího Pomeje. Po absolutoriu DAMU se stalo jejím prvním působištěm divadlo v Ústí nad Labem a hostovala také v pražském Činoherním klubu. Její větší první filmovou rolí byl v roce 1981 snímek Skleněný dům a v roce 1983 následoval film Třetí skoba pro kocoura. Velkou popularitu jí však přinesl až známá pohádka Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Jako jedna z mála hereček se proslavila také za hranicemi České republiky, konkrétně v Německu. Zahrála si v jedné části populárního Místa činu. Také měla hostovat v seriálu Komisař Rex, ale protože v té době onemocněla, byla její role přeobsazena. K dalším známým filmům patří Učitel tance a dvoudílný Playgirls. Nejznámější je ale bezesporu jako Markytka v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí a jejím pokračování. Koncem roku 2010 nastupuje jako doktorka Lea Vágnerová, sestra doktora Darka Vágnera (Michala Novotného), do seriálu Ordinace v růžové zahradě, v němž poměrně rozvíří vlny. Jelikož její filmová dcera Deniska umírá, rozhodne se pomstít Běle Valšíkové (Zlatě Adamovské) a málem ji dovede až do blázince. Později zabije svou tetu, která se jí snaží překazit plány, jak získat Gitu, dceru Lucie Vágnerové (Ivany Jirešové), manželky svého bratra. Dokonce nedopatřením otráví i hejtmana Švarce (Pavla Nečase) a vinu svede na Lucii. Nakonec ale vše dobře dopadlo a Lea si jde posedět do vězení a v seriálu její postava končí.

 • Získáno: výměnou s Aďoskem (30. 4. 2013)

Irena Máchová

27. června 2013 v 17:00 Herečky
 • Irena Máchová (* 5. září 1981 v Praze) je česká herečka a členka činohry Divadla Radka Brzobohatého. Po úspěšném zdolání základní školy pokračovala ve svém vzdělání na gymnáziu Na pražačce. Po maturitě se přihlásila na DAMU, kam byla v roce 2001 přijata. Studium Oboru herectví činoherního divadla zakončila v roce 2007 státní zkouškou a obhajobou diplomové práce na téma "Dramatická zpracování faustovského tématu". Mezitím se již ale objevila v seriálech Letiště, Horákovi a Redakce. I nadále je však nejvíce vídána v seriálech (konkrétně Soukromé pasti, Kriminálka Anděl, Přešlapy, Proč bychom se netopili a Život je ples). A je jim věrná dodnes, protože nyní vystupuje jako barmanka Renata Svárová, milenka primáře Davida Suchého (Jana Čenského), v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 • Získáno: výměnou s Aďoskem (30. 4. 2013)

Ha Thanh Nguyenová

25. června 2013 v 16:55 Herečky
 • Ha Thanh Nguyenová se narodila v březnu 1989 v Hanoji, veitnamském hlavním městě, ale v Čechách žije již od svých 4 let. Zde také vystudovala základní a později i Střední oděvní průmyslovou školu. V současnosti studuje scénografii na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Televizním divákům je známá především jako zdravotní sestřicka Tien v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Věnuje se ale i tvorbě kostýmů, čímž by se chtěla zabývat v budoucnu.

 • Získáno: výměnou s Aďoskem (30. 4. 2013)

Anna Kulovaná

24. června 2013 v 12:44 Herečky
 • Anna Kulovaná (* 8. října 1981 v Praze) je česká herečka. Vyrůstala s matkou a sestrou, se kterými se později odstěhovala do Českého ráje. Na základní školu chodila do Suchdola, kde také získala první zkušenost s modelingem. U modelingu však zůstala jen pár týdnů a na střední školu nastoupila na taneční konzervatoř Duncan Center. Po dvou neúspěšných pokusech o přijetí na DAMU se rok věnovala francouzštině. Nakonec začala studovat Vyšší odbornou školu hereckou v Praze (vyučovali jí Jitka Smutná a Jan Vlasák). Během svých studií hrála s zájezdovým Divadlem Rity Jasinské po různých divadlech. Do televize se dostala díky castingu. Do povědomí diváků se dostala díky rolím v seriálech. Nejprve jako Zuzana Haselbachová v Dobré čtvrti, potom jako Alena z Velmi křehkých vztahů, pak se ještě mihla v seriálu Karla Smyczka Poste restante a nyní ji vídáme jako doktorku Eriku Jánskou v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 • Získáno: výměnou s Aďoskem (30. 4. 2013)

RUN TOUR České pojišťovny 13. 4. 2013

7. června 2013 v 20:20 Akce
 • 13. dubna 2013 se u nás v Českých Budějovicích běžel druhý závodů RUN TOUR České pojišťovny. Tento rok je opět patronem celého seriálu moderní pětibojař a zlatý olympijský medailista z Londýna David Svoboda. který se tohoto postu zhostil i v loňském roce. I letos však došlo k určitým změnám. Zaprvé start nebyl na náměstí Přemysla Otakara II., ale na Senovážném náměstí, které se nachází kousek odsud a stojí zde v televizi proslavená pošta, do níž narazil autobus městské hromadné dopravy. Zadruhé já jsem tento rok neběžel, protože už jsem zase o rok starší, na start dětského závodu na 1 km by mě asi už nepustili a 5 km vážně nedám! Smějící se No a zatřetí přijeli jiné osobnosti, mimo jiné i bratr Davida Svobody Tomáš, známý český triatlonista. A kdo mě zná, ten ví, že na takové akci nemůžu chybět!

 • Jako prvního jsem oslovil moderátora celé akce Tomáše Hauptvogela (* 5. června 1974 v Ústí nad Labem), kterého jsem zpočátku nemohl poznat, ale říkal jsem si, že tenhle hlas je mi nějaký povědomý. Je známý především jako reportér a moderátor televizních zpráv. Jen mě překvapilo, že už nepracuje pro Novu, ale pro konkurenční Primu, kde moderuje pořad Reportéři na vaší straně. Jinak byl velmi sympatický a svolil i ke společné fotce.


 • Následovalo čekání, které se vyplatilo. Ze stanu pro VIP závodníky právě vyšla bývalá moderátorka pořadu Občanské judo a současná mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková (* 24. října 1963 v Českém Těšíně). Ani ona mi neunikla a již během chvíle podepisovala kartičku. Nakonec došlo i na společnou fotku, kde je hezky vidět, jak je malinká.


 • Poté byla vyhlášena autogramiáda Davida Svobody, na níž jsem získal pár podpiskaret na výměnu, protože měl úplně stejné autogramkarty jako loni. Mně se ale povedlo odchytit obě Svobodovic dvojčata, Davida i Tomáše (* 19. března 1985 v Praze), v jeden moment a vznikla tak velmi pěkná fotka. Zajímavostí je, že Tomáš je o 7 minut starší než David. Schválně, který je pětibojař David a který triatlonista Tomáš?


 • Po doběhnutí hlavního závodu na 10 km jsem ještě oslovil maratonského běžce Jana Kreisingera (* 16. září 1984 v Žatci), který doběhl jako druhý a jehož domovským klubem je AK Kroměříž. I ten byl velmi milý, a tak byl sladkou tečkou úspěšného lovení. Můžu se spokojeností říct, že akci jsem si bezvadně užil a navíc jsem obohatil svou sbírku o 4 nové autogramy. Tak snad zase příští rok! Usmívající se


Radoslav Brzobohatý

4. června 2013 v 22:03 Herci
 • Radoslav Brzobohatý (* 13. září 1932 ve Vrútkách - † 12. září 2012 v Praze) byl vynikající český herec. Byl třikrát ženatý a jeho manželkami byly herečky Jarmila Kolářová, Jiřina Bohdalová a Hana Gregorová. Dětství prožil v Jarcové na Valašsku, kde se po válce usídlila jeho rodina. Po vyloučení z gymnázia ve Valašském Meziříčí se vyučil v Krnově mechanikem pletařských strojů. V roce 1954 vystudoval DAMU a působil v oblastních divadlech (mimo jiné v Příbrami, Mostě a Olomouci). V roce 1962 přichází do Prahy, kde nastupuje do angažmá v Divadle S. K. Neumanna v Libni. Od roku 1967 byl členem Divadla na Vinohradech, kde strávil více jak 30 let. Z vinohradského divadla odešel až v roce 2000 po delším období, kdy nebyl obsazován do velkých rolí. S divadlem chtěl údajně skončit, jeho žena mu to však rozmluvila. Zkusil to tedy v Karlínském hudebním divadle, kde exceloval v roli Řeka Zorby. V roce 2004 pak spolu s manželkou založili Divadlo Radka Brzobohatého, na jehož prknech se například ve hře Dva na smetištii sešel se synem Ondřejem Brzobohatým. Zemřel 12. září 2012 v Praze pouhý den před svými 80. narozeninami. O den později, při příležitosti nedožitého jubilea, mu byla věnována premiéra filmu Ve stínu, ačkoliv ve filmu nehraje. Zahrál si např. ve filmech Atentát, Všichni dobří rodáci, Sněženky a machři, Ucho, Pěnička a paraplíčko atd. Objevil se také v seriálech 30 případů majora Zemana, F. L. Věk nebo Ulice a také v pohádce Princ a Večernice, kde hrál zlého čaroděje Mrakomora.


 • Získáno: výměnami (13. 3. a 4. 4. 2013)