Říjen 2013

Simona Postlerová

30. října 2013 v 15:32 Herečky
  • Simona Postlerová (* 9. listopadu 1964 v Plzni) je česká herečka a dabérka. Její otec je režisér, matka a bratr herci. Herectví vystudovala na DAMU. Už během studia hostovala v Národním divadle. Poté hrála v několika dalších divadlech a od roku 1992 je členkou činohry Divadla na Vinohradech. Hrála například v televizních seriálech Chlapci a chlapi, Hospoda, Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ordinace v růžové zahradě, Poslední sezona a Ošklivka Katka. Objevila se také v mnoha televizních inscenacích. Jejím manželem je kytarista Zdeněk Hrášek, se kterým má syna Damiána a dceru Janu Magdalenu. V seriálu Cesty domů hraje manželku MUDr. Petra Kosíka, ve skutečnosti Ladislava Potměšila, Patricii.

  • Získáno: přes TV Prima

Barbara Lukešová

26. října 2013 v 0:09 Herečky
  • Barbara Lukešová (* 21. ledna 1969 v Praze) je česká herečka. Už jako posluchačka hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze hrála na pražských scénách (Národní divadlo, Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého, Divadlo S. K. Neumanna). Po absolutoriu (1990) nastoupila do angažmá v libereckém Divadle F. X. Šaldy a od poloviny 90. let působí v pražském Divadle Rokoko a Divadle ABC. Účinkuje též v Divadle v Řeznické a v poslední době zejména v Divadle v Celetné. Stále víc se uplatňuje v zahraničních filmech, kde zaujala především postavami Liny ve švýcarsko-italském milostném dramatu Silvia Soldiniho Ve větru hořím (2002) a jako matka Grimmová ve fantastickém hororu Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů (2005). Nyní hraje v seriálu Cesty domů zdravotní sestru Apolenu Holou.

  • Získáno: přes TV Prima

Filip Blažek

15. října 2013 v 15:10 Herci
  • Filip Blažek (* 21. srpna 1973 v Praze) je český herec. Po absolutoriu studia herectví na Pražské konzervatoři krátce působil v Mosteckém divadle a od roku 1994 je členem Městských divadel pražských, kde hraje v Divadle ABC. Hostoval i ve Vinohradském divadle a v Divadelním spolku Kašpar. Mezi jeho nejznámější filmové role patří hned ta první - postava vesnického chudáka Matěje, který díky rozumu a štěstí k lásce přišel, ze snímku Nesmrtelná teta z roku 1993. Později si zahrál i v seriálech Přešlapy, Ententýky, Letiště, Policajti z centra a Cesty domů. Mezi jeho poslední filmové role patří Petr z filmu Probudím se včera režiséra Miloslava Šmídmajera.

  • Získáno: přes TV Prima

Jitka Smutná

10. října 2013 v 10:10 Herečky
  • Jitka Smutná (* 16. dubna 1952 v Praze) je česká herečka. Narodila se jako nejmladší ze čtyř dětí (má 3 bratry). Vystudovala DAMU, později působila v Pardubicích a ve Státním divadle v Ostravě. V roce 1990 se vrátila zpět do Prahy. Z třicetiletého manželství s kameramanem Jaromírem Nekudou má dvě děti, Jakuba a Terezu, která působí jako herečka a zpěvačka. Již 10 let je její partnerkou spisovatelka Petra Braunová. K homosexualitě se veřejně přiznala v dubnu roku 2012. Zahrála si v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Četnické humoresky nebo Sokromé pasti. Dále jsme ji mohli spatřit ve filmech Dva lidi v ZOO, Černí baroni a Bazén nebo v pohádce Kouzla králů.

  • Získáno: přes TV Prima

Tereza Kostková II.

7. října 2013 v 16:35 Herečky
  • Tereza Kostková (* 14. června 1976 v Praze) je česká herečka a moderátorka. Více o ní se dozvíte zde.

  • Získáno: přes TV Prima