Únor 2015

Aleš Valenta - akrobatické lyžování

20. února 2015 v 20:00 Sport
 • Aleš Valenta (* 6. února 1973 v Šumperku) je český moderátor a bývalý akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích. Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Startoval na ZOH 1998, 2002 a 2006. V Naganu 1998 skončil těsně pod stupni vítězů čtvrtý, v Salt Lake City 2002 olympijský závod vyhrál a v Turíně 2006 se umístil na 21. místě. Začátkem května 2007 ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Moderuje svoji talk show Sportbar na rádiu Frekvence 1. Moderoval i televizní předávání cen Sportovec roku 2008, kterou v roce 2002 sám vyhrál.


 • Získáno: přes moderátorku Ivetu Kořínkovou 29. dubna 2014

Diana Kobzanová

19. února 2015 v 19:00 Modelky
 • Diana Kobzanová (*24. března 1982 v Neuburgu v Německu) je česká modelka, moderátorka a do odebrání titulu také Miss České republiky roku 2001. Po zvolení Miss České republiky se koncem roku 2001 odmítla zúčastnit soutěže Miss Europe v Libanonu z důvodu strachu o svou bezpečnost. V roce 2002 se už ale zúčastnila klání Miss Universe v Portoriku. V současné době se vrátila opět k moderátorské práci, tentokrát na rádiu Frekvence 1, kde každou sobotu i neděli moderuje pořad Na titulní straně.

 • Získáno: 29. dubna 2014 přes moderátorku Ivetu Kořínkovou

Petr Vágner III.

18. února 2015 v 18:00 Herci
 • Petr Vágner (* 1. září 1977 v Bílovci) je český herec. Zahrál si v seriálech Redakce, Ulice a Expozitura. V současnosti hraje saniťáka Radima Nováka v seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě 2. Je členem činohry Divadla Radka Brzobohatého.


 • Získáno: 29. dubna 2014 přes moderátorku Ivetu Kořínkovou

Dámský klub Frekvence 1

17. února 2015 v 17:00 Moderátoři/Komentátoři
 • Dámský klub Frekvence 1 je složen z Anety Christovové, Martiny Sokolové a Vlaďky Pirichové.

 • Získáno: 29. dubna 2014 přes moderátorku Ivetu Kořínkovou.

Dagmar Kludská - spisovatelka a kartářka

16. února 2015 v 16:00 Ostatní
 • Dagmar Kludská (* 28. srpna 1944 v Praze) je česká kartářka a spisovatelka. Její dětství by se dalo nazvat jednou velkou šňůrou cirkusových vystoupení. Byla podvyživené bledé dítě, trpící těžkým bronchiálním astmatem. Školu měnila každý týden a tak jí nejvěrnější kamarádkou byla malá opička Kiwi. Zkoušela všechno možné tanec, step, žonglování, jízdu na koní, cvičení na hrazdě a nakonec s ní maminka nacvičila číslo s třiceti ochočenými holoubky s nimiž procestovala celou Evropu. V šestnácti letech se na zájezdě v Itálii seznámila s řeckou tanečnicí a kartářkou Penelope, která ji poprvé seznámila s tajemstvím karet. V této době však chtěla především zpívat a tak se v osmnácti letech vydala na dráhu profesionální zpěvačky. Když jí bylo devatenáct let, vystupovala s různými kapelami v Chebu, Sokolově, Liberci, Praze a v Karlových Varech, kde se seznámila se svým budoucím manželem a otcem jejich čtyř dětí. Manželství trvalo patnáct let než došlo k rozvodu. Jako žena samoživitelka se snažila postarat o rodinu a čtyři malé děti jak se dalo. Neštítila se žádné práce. Byla deset let mazačkou výtahů, pokojskou, listonoškou, prodavačkou, servírkou, vypomáhala v domácnostech s úklidem. Občas svým známým a kamarádkám vyložila osud z karet. Po revoluci se rozhodla svou činnost oficiálně zlegalizovat a stala se řádně registrovanou profesionální kartářkou. Její stále se rozrůstající klientela začala být inspirací k příběhům, jež zaznamenala ve své první knize Srdcová dáma, kterou vydala v roce 1992. Další knihy na sebe už nedaly dlouho čekat a z kartářky se rázem stala i spisovatelka. Dnes už má na svém kontě patnáct vydaných knih. Avšak ani spisovatelkou se nestala přes noc. Přes třicet let si své historky psala do šuplíku a už jako studentka gymnázia vedla studentský časopis a cirkusový časopis. Každodenně se setkává s lidskými osudy a pomáhá lidem řešit problémy, zachraňovat manželství, i když jí samotné se nevyvedlo ani druhé v pořadí. Snad právě proto s odstupem času a na základě svých vlastních životních zkušeností dokáže svou moudrost předávat ve svém výkladu i v knihách a naprosto právem je přezdívána Srdcová dáma.

 • Získáno: přes moderátorku Ivetu Kořínkovou

Libor Bouček

15. února 2015 v 15:00 Moderátoři/Komentátoři
 • Libor Bouček (* 2. prosince 1980 v Praze) je český moderátor, dabér a příležitostný herec. V současnosti je moderátorem rádia Frekvence 1. V minulosti moderoval pořad Refresh v rádiu Evropa 2. V letech 1995-1999 studoval na Akademickém gymnáziu v Praze. V letech 2000-2004 studoval katedru produkce na pražské DAMU. V červenci 2006 se oženil se slovenskou moderátorkou Mariannou Ďurianovou. Ale po 10 měsících manželství se rozvedli. V roce 2010 se oženil s právničkou Janou Hlaváčkovou (sestrou tenistky Andrey Hlaváčkové), ovšem v červnu 2013 bylo jejich manželství rozvedeno. Moderoval např. Českého slavíka, Českou Miss, Vyvolené nebo vědomostní zábavnou show Máme rádi Česko.

 • Získáno: přes moderátorku Ivetu Kořínkovou

Eva Samková - snowboarding

14. února 2015 v 14:00 Sport
 • Eva Samková (* 28. dubna 1993 ve Vrchlabí) je česká snowboardistka závodící ve snowboardcrossu a olympijská vítězka v této disciplíně na Zimních olympijských hrách 2014 v Soči. Od té doby ji mají lidé spojenou s namalovaným knírkem, který jí prý nosí štěstí. Usmívající se Na X Games 2014 v coloradském Aspenu vybojovala druhé místo. V letech 2010, 2011 a 2013 se stala juniorskou mistryní světa. S lyžováním začala ve věku dvou let a v sedmi letech přešla na snowboard. Závodně se snowboardingu věnuje od 10 let. Původně se věnovala freestyle snowboardingu, ale po zlomeninách nohy a ruky přešla na snowboardcross, kterému se věnuje od roku 2008. Mezi své záliby uvádí hraní na saxofon a bicí, jízdu na koni nebo surfing. Trénují ji Marek Jelínek a Jakub Flejšar.

 • Odesláno: 3 fotky, dopis, ofrankovaná obálka a kartička (11. 3. 2014)

 • Vráceno: všechny fotky i kartička podepsaná (28. 4. 2014)Adresa:
Eva Samková
Czech SBX Team
U Panské zahrady 10
Praha 5, 158 00

Bořek Slezáček

12. února 2015 v 12:00 Moderátoři/Komentátoři
 • Bořek Slezáček (* 30. května 1967 v Ostravě) je český zpěvák, moderátor, producent a hudebník. Často moderuje společenské akce a zpívá v muzikálu Děti ráje.

 • Získáno: osobně 26. dubna 2014 v obchodním centru Géčko v Č. Budějovicích, kde moderoval modní přehlídku.


Mizuno RUNTOUR České pojišťovny 26. 4. 2014

10. února 2015 v 10:00 Akce
 • I v roce 2014 se v Českých Budějovicích konal již tradiční závod RUN TOUR, jehož hlavními sponzory jsou firma Mizuno a Česká pojišťovna. U závodu na 5 a 10 kilometrů se platilo startovné, jehož výtěžek opět putoval na dobrou věc, konkrétně na českobudějovickou nemocnici. Start závodu byl na našem hektarovém náměstí Přemysla Otakara II. a hlavním matadorem závodu byl opět moderní pětibojař David Svoboda. Na toho jsem ale tento rok vůbec nečekal. Měl jsem naopak spadeno na tváře televize Nova, které se této akce zúčastnili...

 • První z nich byla česká moderátorka Iveta Kořínková (* 14. července 1984 v Hodoníně). Vystudovala Všeobecné gymnázium ve Strážnici a Vyšší odbornou školu herectví v Praze, při jejíž studiu účinkovala v Pidivadle. Mezi její koníčky patří zpěv a tanec. Její jméno je spojeno především s pořadem Snídaně s Novou, který uvádí spolu s Alešem Lehkým. O podpis jsem ji šel poprosit po doběhnutí pětikilometrové trasy. Zrovna jsem ji vyrušil při znovunabírání energie pojídáním ovocné svačinky, i přesto byla velmi milá a ochotná. Nabídla mi dokonce, abych jí poskytl svou adresu a obratem mi po zpětném příjezdu do Prahy zaslala podpiskarty kolegů z rádia Frekvence 1, za což jí ještě jednou velmi děkuji.
 • Spolu s Ivetou přijela i sportovní moderátorka a bývalá přítelkyně Jaromíra Jágra Inna Puhajková (* 2. března 1986 v Rusku). Také svolila ke společné fotce a podepsala mi podpiskartu televize Nova i mou připravenou fotku.


 • Neodolal jsem a udělal si s těmito atraktivními moderátorkami ještě jednu společnou fotku, čímž jsem si zkrátil čekání na Dalibora Gondíka, který právě běžel desetikilometrový závod po Českých Budějovicích. Usmívající se
 • Právě poslední vytouženou osobností tohoto sportovního dne byl moderátor a veliký sympaťák Dalibor Gondík (* 14. března 1970 v Sokolově). Jeho autogramiáda, stejně jako Inny a Ivety, započala po vyhlášení výsledků obou závodů. I Dalibor měl připravenou autogramkartu pořadu Rady ptáka Loskutáka, který po dlouhá léta moderoval se svou sestrou Adélou. Smějící seEva Vrabcová-Nývltová - běh na lyžích

8. února 2015 v 18:00 Sport
 • Eva Vrabcová-Nývltová (* 6. února 1986 v Trutnově) je česká běžkyně na lyžích. Startovala pětkrát na mistrovství světa v klasickém lyžování (poprvé již v devatenácti letech) a třikrát na zimní olympiádě. Jejím nejlepším individuálním umístěním z těchto akcí bylo 5. místo na ZOH 2014 v Soči.


 • Získáno: přes email vrabini@seznam.cz (16. 3. - 16. 4. 2014)

Nikol Kouklová

6. února 2015 v 21:16 Herečky
 • Nikol Kouklová (* 1. ledna 1990 v Praze) je česká herečka a příležitostná modelka, přítelkyně herce Karla Heřmánka mladšího. Vystudovala Ekologické gymnázium v Praze. Herectví se začala věnovat jako žákyně dramatického kroužku na Základní umělecké škole v Praze u Zoji Oubramové. V 11 letech byla přijata na taneční konzervatoř, ale po pouhých třech dnech se rozhodla z taneční školy odejít. Pohybu se však stále věnuje, o čemž svědčí i její stáž na prestižní Americké herecké škole Stella Adler Studio of Acting. Na uměleckou školu se však vrátila v 16 letech, kdy úspěšně složila zkoušky na Pražskou konzervatoř v Praze a nastoupila do ročníku F. Laurina a J. Tesařové. V roce 2009 se dostala na DAMU do ročníku E. Salzmannové. Získává zkušenosti v divadlech Archa, Národním divadle, divadle Viola, Divadle Bez zábradlí, nebo v Městských divadlech pražských. Do povědomí diváků se dostala hlavně díky roli Báry Barešové v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě, zahrála si ale i v seriálech Cesty domů, Kriminálka Modrava, Comeback nebo VKV.


 • Získáno: přes email nikolkouklova@email.cz (11. 2. - 16. 4. 2014)