Říjen 2015

David Prachař

30. října 2015 v 0:16 Herci
  • David Prachař (* 15. ledna 1959 v Praze) je český herec a dabér, syn českého herce Ilji Prachaře. V roce 1982 vystudoval herectví na pražské DAMU a poté dostal angažmá v divadle S.K. Neumanna (viz dnešní Divadlo pod Palmovkou). Postupně hrál v divadle E. F. Buriana, Činoherním klubu, divadle Komedie a roku 2002 se stal členem činohry Národního divadla. Získal ceny Alfréda Radoka - v roce 1994 za roli Hamleta a 2001 za roli Fausta. V roce 2000 získal cenu Františka Filipovského za dabing a v roce 2007 cenu Thálie. Je podruhé ženatý a celkem má 5 dětí. S prvního vztahu s herečkou Danou Batulkovou má herce a moderátora Jakuba Prachaře a herečku Marianu Prachařovou. Jeho druhou manželkou je herečka Linda Rybová, se kterou má děti tři. V televizi se objevil především v těchto rolích: Pavel Vácha (Ordinace v růžové zahradě), Beneš z Dubé (Jménem krále), Martin z Vamberka (Ať žíjí rytíři), Radim Dvořák (Vyprávěj), Zdeněk Macek (Doktoři z Počátků).

  • Získáno: přes TV Nova (7. 8. - 11. 8. 2014)

Michaela Sejnová

19. října 2015 v 20:14 Herečky
  • Michaela Sejnová (* 23. ledna 1992 v Mostě) je česká herečka a zpěvačka. Od útlého věku se věnovala aerobiku, který dělala s úspěchem i závodně. V předškolním věku také zpívala v dětském pěveckém sboru Permoníček, osm let se věnovala hře na housle a hrála divadlo v dětském dramatickém kroužku. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Mostě. Širší televizní publikum ji vzalo na vědomí v roli Dominiky v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Dále účinkuje v muzikálech Děti ráje (alternuje postavu mladé Evy, královny diskotéky) a Kapka medu pro Verunku, kde alternuje postavu princezny Verunky, a také v seriálu Doktoři z Počátku, kde hraje zdravotní sestřičku Markétu.

  • Získáno: přes TV Nova (7. 8. - 11. 8. 2014)

Vlasta Peterková

7. října 2015 v 21:30 Herečky
  • Vlasta Peterková (* 14. října 1946 ve Zlíně) je česká filmová a divadelní herečka. Po jedenáctiletce nastoupila na DAMU, kde studovala ve stejném ročníku s Hanou Zagorovou nebo Zdenou Herfortovou. Studium herectví dokončila v roce 1968 a pak nastoupila do svého prvního angažmá ve Státním divadle v Brně. Za svůj výkon v hlavní roli hry Yerma získala též herecké ocenění. Pohostinsky účinkovala v muzikálu Muž z kraje La Mancha na prknech Divadla ABC, kam později přestoupila v rámci Městských divadel pražských (1981-1991). Od roku 1991 pak působí v Hudebním divadle v Karlíně, kde již nastudovala řadu rolí v muzikálech. V televizi ji zase tak často nevídáme, působí především v dabingu. V druhé řadě Četnických humoresek ztvárnila kuchařku Blaženku a v seriálu Doktoři z Počátků vystupuje jako Blanche Macková.

  • Získáno: přes TV Nova (7. 8. - 11. 8. 2014)

Do hereckého nebe odešla velká filmová legenda Lubomír Lipský :(

5. října 2015 v 19:08 Zprávy
  • V pátek druhého října 2015 zemřel vynikající herec a skvělý člověk, pan LUBOMÍR LIPSKÝ. Bylo mu uctihodných 92 let. Do srdce televizních diváků se zapsal nezapomenutelnými rolemi. Každý si jistě vybaví dědu Potůčka, Cibulku s jeho 6 medvědy, dědu Poláčka z Kameňáků, senzačního dědečka Kryštofa Hádka v komedii Bobule, lorda Francourta Babberleyho z divadelní hry Charleyova teta, kterého dlouhá léta hrál v Divadle Na Jezerce, nebo filmy Čtyři vraždy stačí, drahoušku! a Ať žijí duchové! Mimo tyto ztvárnil stovky dalších. Proto si myslím, že každý si na toho senzačního chlapíka rád při některém snímku vzpomene. České kinematografii a kultuře přinesl opravdu hodně! Jsem strasně moc rád, že jeho autogram mám ve své sbírce, a to i s krásným věnovaním.

ČEST JEHO PAMÁTCE!