Březen 2016

Andrea Kerestešová

31. března 2016 v 23:53 Herečky
  • Andrea Kerestešová (* 21. července 1984 ve Vranově nad Topľou) je slovenská herečka a modelka. Vystudovala pedagogiku 1. stupně a obor Tvořivá dramatika na Pedagogické fakultě Trnavské univerzitě, kde získala titul magistra. V Česku začínala ve filmu Karla Janáka Rafťáci (2006), kde ztvárnila hlavní ženskou postavu Kláry, členky vodáckého oddílu. Kvůli výraznému slovenskému akcentu ji však nadabovala Andrea Elsnerová. Rok nato se objevila v seriálu Jaromíra Polišenského Světla pasáže jako půvabná květinářka Rosálie. Na konci srpna 2009 začala Česká televize vysílat retrospektivní seriál Vyprávěj, ve kterém si zahrála Evu Dvořákovou po boku Romana Vojtka. Objevila se ve slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě a v sezóně 2016 nastupuje do české verze jako doktorka Marika, přítelkyně doktora a záchranáře Jáchyma Kaliny (Lukáše Hejlíka). Mimo jiné si také zahrála v seriálech Dokonalý svět a Cesty domů. Objevila se ve filmech Všiváci, Celebrity s. r. o. nebo Jak se zbavit nevěsty.

  • Získáno: přes FTV Prima (15. 9. 2014)

Karel Šíp II.

26. března 2016 v 16:00 Moderátoři/Komentátoři
  • Karel Šíp (* 1. června 1945 v Praze) je český moderátor, bavič, textař a držitel několika cen TýTý v kategorii Osobnost televizní zábávy. Pochází z umělecké rodiny, jeho otec Karel Hugo Feuerfeil (umělecky Šíp) byl operetní herec a zpěvák v ostravském divadle. Už od dětství Karel příležitostně vystupoval v ostravské televizi. Po studiu na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích, kde maturoval v roce 1963, se stal zaměstnancem Československé televize. Pracoval tam jako produkční v letech 1963 až 1973. V roce 1971 založil skupinu Faraon, která byla postavena na zpěvákovi Jiřím Schelingerovi. Kapela nahrála několik singlů, mezi nimi i největší hit české populární hudby - Holubí dům. V roce 1973 po jeho odchodu k Františku Ringo Čechovi byl s kapelou v podstatě konec. Karel Šíp na muzikantskou minulost zanevřel a začal se věnovat televizní zábavě. Do povědomí televizních diváků vstoupil v pravidelném televizním pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s hudebním skladatelem Jaroslavem Uhlířem. Na tento pořad pak přímo navázala zábavní show Galasuperšou. Uváděl i pořad Klip klap a několik silvestrovských televizních estrád. Také úspěšně moderoval několik pořadů na TV Nova, jako byly Horoskopičiny a Skopičiny nebo Rozjezdy pro hvězdy. Společně s Jiřinou Bohdalovou uváděl pořad Za oponou s Jiřinou, později pořad Za oponou. Spolupracuje také s komikem a bavičem Josefem Náhlovským. Je autorem zhruba 200 písňových textů. Jeho první manželka byla zpěvačka Marcela Holanová, se kterou má syna Karla (* 1981). S druhou manželkou, která se jmenuje Iva, má syna Jana (* 2003). V současné době moderuje v České televizi pořad Všechnopárty.


  • Získáno: žádostí přes FB

Rudolf Hrušínský

24. března 2016 v 17:45 Herci
  • Rudolf Hrušínský mladší (* 5. října 1946 v Praze) je český herec, syn herce Rudolfa Hrušínského staršího, starší bratr herce Jana Hrušínského a otec Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Po ukončení školní docházky studoval na Státní konzervatoři v Praze hru na akordeon a klavír, v pomaturitním ročníku přešel na DAMU, kterou absolvoval v roce 1974. Poté vystupoval v pražském divadélku Ateliér, od roku 1978 dvacet sezon v Činoherním klubu. V současnosti hraje především v Divadle Bez zábradlí, patří k úspěšným filmovým i televizním hercům, spolupracuje s rozhlasem a dabingem. Objevil se mj. ve filmech Signum laudis, Jára Cimrman ležící, spící, Rozpuštěný a vypuštěný, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Dobří holubi se vracejí, Obecná škola, Černí baroni, Akumulátor 1, Knoflíkáři, Obsluhoval jsem anglického krále či Jezerní královna. Ve filmech Byl jednou jeden polda hrál patologa Slavíčka. Zahrál si v seriálech Cirkus Humberto, Dobrodružství kriminalistiky, Zdivočelá země, Hospoda a Duch český. Od roku 2005 hraje postavu domovníka Vlastimila Peška v seriálu TV Nova Ulice. Je, stejně tak jako jeho otec, vášnivý rybář.

  • Odesláno: 2 fotky, dopis a kartička (5. 9. 2014)

  • Vráceno: vše podepsané + věnovaná podpiskarta Ulice (11. 9. 2014)
Adresa:
Rudolf Hrušínský
Divadlo Bez Zábradlí
Jungmannova 31
Praha 1, 110 01